IMG 20211214 10095014 grudnia uczennice i uczniowie klas czwartej i piątej wybrali się do Krasnegostawu. Odwiedzili Muzeum Regionalne. Pod opieką pracowników placówki zwiedzili sale wystawowe. Obejrzeli stałe ekspozycje oraz interesujące wystawy czasowe: „Srebrne monety NBP z lat 1990-2020” , „Starodruki ze zbiorów Muzeum Regionalnego” oraz wystawę związaną z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Dużo emocji wzbudziła sztuka lokalnych twórców ludowych.

Kolejnym odwiedzanym miejscem był oddział dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dla naszych uczniów została przygotowana lekcja na temat funkcjonowania i zbiorów biblioteki oraz tradycji związanych ze zbliżającymi się świętami. Na koniec wizyty w bibliotece znów spotkanie ze sztuką, tym razem z dalekich Chin. Wszyscy dostali zadanie do wykonania – techniką orgiami próbowali złożyć gwiazdę. Niektórzy muszą jeszcze poćwiczyć.

Na zakończenie wycieczki – wspólna fotografia przy krasnostawskiej szopce.