IMG 402120 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali się do Krasnostawskiego Domu Kultury na spektakle w języku angielskim przygotowane przez grupę Centrum Teatralne.
Klasy IV i V obejrzały przedstawienie pt. „Little Red Riding Hood”(„Czerwony Kapturek”). Popularna bajka dość mocno odbiegała od wersji oryginalnej. Tekst był pełen humoru i zawierał wyrażenia, dialogi oraz piosenki w języku angielskim.

1DSCN552618 lutego uczniów VIII klasy odwiedziły absolwentki naszej szkoły a obecnie uczennice I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wraz z opiekunką zaprezentowały ofertę szkoły i zachęcały do kontynuacji nauki właśnie w murach tej placówki, która cieszy się ponad stuletnią historią. Dla uczniów kończących klasę VIII przygotowano ofertę, na którą składają się ścieżki edukacyjne:

DSCN542214 lutego obchodziliśmy Dzień św. Walentego. Kto chciał, mógł obdarować koleżankę lub kolegę walentynką.
Walentynki mają długą historię i sięgają czasów starożytnego Rzymu. Świętowano wtedy luperkalia. Gdy w IV w. chrześcijaństwo stało się religią panującą w Cesarstwie Rzymskim, pogańskie obchody stopniowo zastępowano przez święta chrześcijańskie. Wspominany 14 lutego w kalendarzu liturgicznym św. Walenty, został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI.

DSCN523730 stycznia dla naszych uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę choinkową. Bawili się młodzi i starsi. Były tańce, zabawy i słodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców.

DSCN405928 listopada, w ostatni czwartek miesiąca, bawiliśmy się na tradycyjnej zabawie andrzejkowej. Wigilia dnia św. Andrzeja jest okazją do hucznych imprez i zabaw przed adwentem.
W naszej szkole uczniowie klas I - III zorganizowali zabawę w godzinach popołudniowych, natomiast klasy IV – VIII w godzinach wieczornych. Klasa VIII przygotowała wróżby, zabawy. Muzyczne przeboje zachęcały do tańca.

Image slubowanie 010Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny jest dzień, w którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku Polacy będą uroczyście świętować w poniedziałek, my upamiętniliśmy twórców niepodległej Polski 8 listopada. Akademię, podczas której wspominaliśmy przywódców powstań narodowych, organizatorów Legionów Polskich, twórców kultury i wielu bezimiennych żołnierzy, przygotowali uczniowie klasy III a, IV, V, VI b, VII i VIII. Deklamowali utwory polskich poetów – patriotów, mówili o ważnych wydarzeniach, które doprowadziły Polaków do upragnionej niepodległości. Pięknie zaprezentował się chór szkolny oraz śpiewacy z klasy III a.