IMG 20211026 09482076426 października uczniowie klas IIa, IIIa, IIIb pod opieką wychowawczyń: Urszuli Podgórnej-Miszczak, Elżbiety Mazurek oraz Marzeny Tymickiej uczestniczyli, w ramach edukacji regionalnej i patriotycznej, w wycieczce do Krasnegostawu. Celem wyjazdu była wizyta w Muzeum Regionalnym oraz odwiedzenie części wojskowej krasnostawskiego cmentarza.


Podczas zwiedzania muzeum dzieci dowiedziały się od pani przewodniczki, że budynek, w którym się znajdują, to zabytkowe kolegium pojezuickie wybudowane w latach 1695-1740. W czasie spaceru po salach muzealnych oglądały zgromadzone tam eksponaty związane z życiem i pracą dawnych krasnostawian , rzemiosłem artystycznym, archeologią, sztuką oraz z historią miasta i regionu. Duże wrażenie zrobiły na nich podziemne korytarze ciągnące się pod kolegium.
Następnie, z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, uczniowie zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy na cmentarzu w Krasnymstawie.