DSCN7979We wtorek 26 października 2021 roku dzieci z klasy I zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej. Uroczystość odbyła się w sali lekcyjnej. Odświętnie ubrane pierwszaki z dumą zaprezentowały przygotowany krótki program artystyczny. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor Małgorzata Policha dokonała aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz kuferki ucznia.

Już jako uczniowie wraz z wychowawczynią udali się do szkolnego ogrodu, w którym zasadzili drzewo będące wyrazem symbolicznego związania się ze szkołą.

Rosnące drzewo zawsze będzie przypominało ten jedyny w życiu dzień, szkolne przyjaźnie i sukcesy. Może kiedyś 23 dorosłych ludzi spotka się przed nim i powspomina wydarzenia z tego październikowego 2021 roku.