image 2023 04 28T23442409626 kwietnia w Żółkiewce w Ośrodku Kultury Samorządowej odbył się I Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej Zbigniewa Dmitrocy, w którym uczestniczyło aż 112 recytatorów. Do konkursu przygotowywały się wszystkie dzieci z klasy pierwszej. W eliminacjach wyłonione zostały trzy reprezentantki, które pojechały do Żółkiewki, by zaprezentować swoje talenty recytatorskie: Krysia Banaszak, Oliwka Haratym i Marlenka Kuchta.

Celem wydarzenia było popularyzowanie twórczości poetyckiej patrona konkursu, rozwijanie zdolności recytatorskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze i budowanie relacji między sąsiednimi gminami. Gościem honorowym konkursu był sam autor - poeta, satyryk, tłumacz i bajkopisarz Zbigniew Dmiotoca. Towarzyszyła mu żona Magdalena Józefczuk – Dmitroca, utalentowana malarka i ilustratorka książek.

Za pracę i godne reprezentowanie szkoły i gminy dzieci spotkała niespodzianka. W piątek w klasie pojawiła się pani Basia z Gminnej Biblioteki Publicznej z prezentami dla uczestniczek konkursu i słodyczami dla pozostałych.