20221027 090148Dzień 27 października 2022 roku to pamiętna data dla pierwszoklasistów i ich rodziców. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej. W szkolnej imprezie uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Małgorzata Policha, dyrektor Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej pani Joanna Ćwikła, rodzice, przedszkolaki z grupy ,,0” oraz uczniowie klasy II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami.

Klasa I przygotowała na ten ważny dzień część artystyczną, podczas której dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i muzyczne. Pochwaliły się również wiedzą o Polsce i jej symbolach narodowych, a także znajomością przepisów drogowych obowiązujących pieszych. W prowadzeniu imprezy dzielnie pomagali uczniowie klasy IV – Ada, Emilia i Konrad.

Swoimi występami pierwszoklasiści udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor było tylko tego potwierdzeniem.

Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy oraz niezbędniki ucznia, a następnie wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcia. Całość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.