foto00066 – 7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII a, VIII b, VII, VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę szkolną szlakiem Gór Świętokrzyskich. Pierwszego dnia wspinali się na Święty Krzyż i zachwycali urokami dawnego kamieniołomu. Kadzielnia to część wzgórza Pasma Kadzielniańskiego.

Miejsce jednej z najpiękniejszych polskich scen i wielu innych atrakcji turystycznych. Ważnym miejscem na naszej trasie wycieczkowej okazała się główna aleja skweru Szarych Szeregów w Kielcach – Aleja Sław założona w 2005 roku. Znajdują się tam popiersia ludzi kultury XX wieku. Wielką frajdą dla uczniów był nocleg w malowniczym ośrodku wypoczynkowy ,,Marysieńka” w Przysusze. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Wsi Kieleckiej. Wielkie wrażenia zrobiła na uczniach wizyta na XIII/XIV wiecznym zamku w Chęcinach. Ostatnią atrakcją na naszej trasie były ruiny, powstałej w XVII wieku, rezydencji pałacowej otoczonej fortyfikacjami bastionowymi położonej w miejscowości Ujazd w województwie świętokrzyskim – zamek Krzyżtopór.