DSCN688415 czerwca radośnie i wesoło obchodziliśmy najważniejsze święto w kalendarzu szkoły - Dzień Patrona. Tego dnia przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia księdza Twardowskiego, obejrzeliśmy prezentacje, wysłuchaliśmy wybranych utworów, zorganizowaliśmy konkursy i zawody sportowe.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu i starali się wykonać najpiękniejszą papierową biedronkę. W klasie I a doceniono prace Tomka Cukrowskiego, Karola Ćwirty i Patrycji Karpińskiej. W klasie I b najładniejsze biedronki wykonały Wiktoria Górna, Natalka Marciniak i Zuzanna Szadura. W II a zachwyciły biedronki Hani Górnej, Mai Szuran i Leny Zych, a w klasie II b Tymoteusza Husa, Aurelii Kity i Aleksandry Naróg. Wśród prac uczniów klasy III uznanie zdobyły biedronki Mariki Barczuk, Eweliny Bociąg, Nikoli Kowalczyk i Magdy Kwitek.

Uczniowie starszych klas stanęli do rywalizacji sportowej oraz wykazali się wiedzą na temat życia i twórczości księdza Jana Twardowskiego. Bardzo dobrą znajomość życiorysu patrona szkoły zaprezentowali uczniowie klas IV, VI i VII b, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Zawody sportowe wygrała klasa VI, drugie miejsce przypadło ósmoklasistom, trzecie zajęli uczniowie klasy IV.