regaSzkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej wzięła udział w programie „Posiłek w szkole i w domu”. Projekt finansowany był ze środków budżetu państwa. Całkowita wartość wyniosła 99 550 zł, z czego 80% stanowiło dofinansowanie, a pozostałe 20% wkładu własnego, zapewnił organ prowadzący szkołę – Gmina Krasnystaw.

W ramach realizacji zadania zakupiono sprzęt i urządzenia kuchenne, które znacząco podniosły standardy obecnie funkcjonującej kuchni. Ze środków dofinansowania zakupiono m.in. regały magazynowe, stoły produkcyjne, obieraczkę do ziemniaków, szatkownicę do warzyw i piec konwekcyjno-parowy, dzięki któremu potrawy będą smaczne, zdrowe i przygotowane w możliwie krótkim czasie, co oszczędzi energię i wodę.