image 4517 września 2024 roku w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy V i  VI brali udział w warsztatach zorganizowanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Obejrzeli nowoczesny sprzęt symulacyjny. Zapoznali się z instrukcją obsługi i poćwiczyli użycie defibrylatora. Dowiedzieli się, jak  należy  postąpić w przypadku zadławienia. Wielką atrakcją  warsztatów było też zapoznanie się z wnętrzem i wyposażeniem prawdziwej karetki pogotowia.

Wszystkie cenne informacje  przekazali im  pracownicy  i studenci  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którzy z wielkim zaangażowaniem podzielili się z uczniami swą wiedzą i umiejętnościami.

Następnie uczniowie  zwiedzili interaktywną wystawę – Technolandia, która przeniosła  Ich w fascynujący świat robotów, sztucznej inteligencji  i zaawansowanej technologii. Poznali roboty z różnych zakątków świata, wzięli udział w specjalnie przygotowanych aktywnościach edukacyjnych. Na koniec zajęć obejrzeli „Teatr robotów i show Tesli".

To był udany wyjazd.