IMG 20230620 WA0038Za nami cykl spotkań w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Uczniowie wzięli udział w pogadankach z pracownikami policji, straży pożarnej i KRUS-u. Na spotkaniu omawiano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, w domu, na wsi, zapobiegania pożarom, bezpiecznego i prawidłowego zachowania się w gospodarstwach rolnych oraz podczas prac polowych.

Przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zwrócono również uwagę na odpowiedzialne zachowania dzieci i młodzieży zapobiegające wypadkom i urazom.

Na zakończenie miły akcent – wręczenie nagród i podziękowań za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.