20230602 110152W dniach 1-2 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej odbył się Gminny Dzień Sportu o Puchar Wójta Gminy Krasnystaw. W pierwszym dniu zawodów konkurowały dzieci z klas IV-VI, natomiast w drugim klasy VII-VIII. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach - bieg sztafetowy, turniej piłki nożnej dla chłopców i turniej piłki siatkowej dla dziewcząt

. Każda ze szkół gminy Krasnystaw otrzymała puchar, a najlepsze trzy drużyny w każdej dyscyplinie dostały medale. Były też wyróżnienia indywidualne. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia opiekunowie wybrali najlepszego zawodnika turnieju piłki nożnej i najlepszą zawodniczkę turnieju piłki siatkowej.

W kategorii młodszej uczestniczyły szkoły z Siennicy Nadolnej, Krupego i Małochwieja Dużego. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła z Siennicy Nadolnej, najlepszą zawodniczką w turnieju piłki siatkowej została Daria Mazur z SP Krupe, a najlepszym zawodnikiem turnieju piłki nożnej Franciszek Szymański z SP Siennica Nadolna.

W kategorii starszej uczestniczyły szkoły z Siennicy Nadolnej, Krupego, Jaślikowa, Małochwieja Dużego i SP 3 Krasnystaw. Tutaj najlepszą okazała się szkoła z Jaślikowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju piłki nożnej został Michał Korzeniowski z SP Jaślików, najlepszą zawodniczką turnieju piłki siatkowej Weronika Łukaszewska z SP Krupe.

Puchary, medale i statuetki wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej pani Małgorzata Policha i sekretarz Gminy Krasnystaw pan Krzysztof Gałan.

OSM Krasnystaw sponsorowała jogurty dla każdego z uczestników.