20230511 120732W słoneczny majowy dzień uczniowie z klas I-II odwiedzili centrum edukacji i rozrywki „Archipelag Roztocze – Park Żywiołów w Budach” - miejsce inspirowane roztoczańską przyrodą, historią i dziejami Kresów Wschodnich.

W „Empirii Zmysłów i Żywiołów” poznawali Roztocze za pośrednictwem ultranowoczesnych technologii.  Wszystkimi zmysłami odkrywali  jego walory, smaki i zapachy. Władali żywiołami natury, kształtowali rzeźbę ziemi, tworzyli własną melodię z dźwięków przyrody, patrzyli na świat oczyma różnych zwierząt.

W „Parku Miniatur Kresowych” obejrzeli kolekcję 26 makiet zamków i twierdz Kresowej Rzeczypospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy.

Pobyt w „Dolinie Czasoprzestrzeni” pozwolił dzieciom odbyć podróż zarówno w czasie jak               i przestrzeni przenosząc wszystkich  do starożytnych Grecji i Rzymu.
Uczniowie świetnie bawili się na dwukondygnacyjnym placu zabaw.  Tajemniczy Labirynt dostarczył wrażeń w poszukiwaniu wyjścia, a w Kopalni Złota można było znaleźć złote samorodki.

Następnym punktem wycieczki były warsztaty w Manufakturze Słodyczy.

Tutaj uczniowie zapoznali się ze sposobem przygotowania i wyrabiania karmelu, a następnie samodzielnie formowali piękne kolorowe lizaki.

Zwiedzanie zamojskiej starówki było okazją do odprężenia, zjedzenia lodów i zakupów pamiątek w kramach rozlokowanych w podcieniach.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Wycieczka naprawdę się udała.