DSCN9760Wiadomo, że szkolna biblioteka to najlepsze miejsce do tego, by sięgać po książki i czytać, czytać, czytać… Kto czyta, ten może zostać „Mistrzem pięknego czytania”. Pod takim hasłem odbył się w naszej bibliotece szkolny konkurs.

W konkursowe szranki stanęło dwudziestu chętnych uczestników ze wszystkich klas. Uczniowie prezentowali teksty przygotowane w domu oraz teksty wybrane przez bibliotekarza. Komisja konkursowa oceniała płynność, wyrazistość, poprawność czytania i interpretację utworów. Laureatów i wyróżnionych wybrano z każdej grupy wiekowej, a nagrody otrzymali: Weronika Ciemińska, Karol Ćwirta, Oliwia Hawryluk, Aleksander Kasprzak, Marlena Kuchta, Zuzanna Lancmańska, Leon Mróz, Edyta Nowicka, Amelia Siewak, Konrad Tomaszewski, Martyna Zaprawa.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!