img 030010 kwietnia 2015 r. w gościliśmy w szkole recytatorów poezji naszego patrona, księdza Twardowskiego. W 8. edycji naszego konkursu „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego” udział wzięło 37 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu krasnostawskiego. Komisja konkursowa  w składzie: pan Andrzej Woźniak, pani Barbara Bucht i pani Beata Zadrąg wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia.
Nagrodzeni finaliści z klas I – III szkoły podstawowej to: Weronika Szewczak z Gorzkowa, Wiktoria Sidor z Rudnika oraz Zuzanna Wróbel z Jaślikowa. Laureatami z klas IV – VI  zostali: Olesya Vasylyk z Małochwieja Dużego, Martyna Łusiak z Łopiennika Dolnego i Weronika Kwaśniak ze szkoły w Siennicy Nadolnej. Nagrodzeni gimnazjaliści: Kacper Fidecki z Gorzkowa, Klaudia Stećko i Jakub Semeniuk z Siennicy Różanej. Komisja konkursowa wyróżniła także Gabrielę Smęt ze SP w Gorzkowie oraz Błażeja Mazurka, ucznia SP nr 4 w Krasnymstawie. Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.Organizatorzy dziękują recytatorom i ich opiekunom za przygotowanie i udział w konkursie.