1210 kwietnia 2013 r. gościliśmy uczestników VI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 37 recytatorów z klas I – VI szkół podstawowych i I – III gimnazjum. Laureatami w kategorii wiekowej klas I – III szkoły podstawowej zostały: Natalia Syposz z Gorzkowa, Agata Demczuk i Amelia Wach z Siennicy Nadolnej. Tytuł laureatów w grupie wiekowej klas IV – VI przypadł: Łucji Chachaj  i Marcie Nowackiej z Siennicy Nadolnej oraz Julii Urbańskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie. 

Laureaci z gimnazjum to: Ewa Pędzińska z Krupego, Weronika Gwarda z Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie oraz Karolina Młynarczyk z Gorzkowa. Jury pod przewodnictwem Pana Andrzeja Woźniaka wyróżniło również trzy recytatorki: Julię Krzyżanowską i Wiktorię Mazurek ze szkół podstawowych w Gorzkowie i Kraśniczynie oraz Barbarę Daniluk z gimnazjum w Krupem. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie.