01Nasza szkoła 18 maja była gospodarzem etapu okręgowego VI Lubelskiego Turnieju Chemicznego. Organizację tego turnieju wsparło wielu sponsorów, którym w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować. W etapie tym zespołowo zwyciężyła drużyna z Siennicy Nadolnej, której opiekunem jest Zbigniew Rzemieniuk, a indywidualnie wśród uczniów klas II i III zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej: Julia Ilnicka z klasy II i Bartosz Bańka z klasy III

Etap wojewódzki odbył się 12 czerwca na Wydziale Chemii i Wydziale Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tym razem konkurencja była znacznie większa, gdyż rywalizowało ze sobą 14 najlepszych drużyn województwa. W turnieju indywidualnie  wyłoniono po jednym najlepszym uczniu z poziomu każdej klasy. W rywalizacji indywidualnej najlepsi okazali się dwaj chemicy z Siennicy Nadolnej, pierwsze miejsce wśród uczniów klas pierwszych zdobył Norbert Kaluźniak, a wśród uczniów klas trzecich Bartosz Bańka. Bartek stoczył pasjonującą walkę, ponieważ spośród 14 uczniów klas trzecich aż 8 uzyskało najwyższy wynik i przeprowadzono dogrywkę, której został zwycięzcą. 

Na zakończenie każdego roku szkolnego w gimnazjach w Siennicy Nadolnej i Krupem organizowane są pokazy z chemii, w czasie których oprócz pokazów efektownych doświadczeń, podsumowywany jest rok pracy i najlepsi chemicy kończący naukę otrzymują od nauczyciela nagrody i dyplomy. 

Tym razem znowu mamy powody do zadowolenia, bo mamy laureata konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i 2 laureatów VI Lubelskiego Turnieju Chemicznego.

Informacje o wszystkich osiągnięciach i pracy chemików można przeczytać na stronie http://chemicy.com.pl oraz na fanpagu https://www.facebook.com/chemicy