IMG 20220614 09373014 czerwca 2022 roku uczniowie klasy IV wraz z opiekunami odwiedzili Park Rekreacji ZOOM NATURA położony nad Zalewem Janowskim. Uczniowie rozpoczęli pobyt od wspinaczek w parku linowym. Najodważniejsi wybrali trasy najtrudniejsze, było ciężko, ale po zakończeniu była ogromna satysfakcja, że pokonało się swoje lęki i słabości oraz dotarło do końca trasy.

Potem wizyta w 4 interaktywnych laboratoriach wiedzy: Laboratorium Runo Leśne, Laboratorium Awifauny i Troposfery, Laboratorium Natury i Laboratorium Energii i Recyklingu. Uczniowie mogli w ciekawy sposób przyswoić wiedzę z zakresu przyrody, biologii czy geografii.

Po obiedzie czwartoklasiści udali się na warsztaty „Egzotyczne zwierzęta” prowadzone przez animatorów. Uczniowie mogli nauczyć się rozpoznawania różnych gatunków zwierząt, poznali ich cechy charakterystyczne, budowę ciała i zwyczaje. Największą radość sprawiła możliwość osobistego kontaktu z pytonem i jaszczurką.