dzDzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco. W 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

 Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku. Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie, w którego obchody zaangażowanych jest wiele organizacji, stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

https://view.genial.ly/62475b4cfd635a0019b836d4/learning-experience-didactic-unit-dzien-ziemi-iv2022