DSCN7417W bieżącym roku odbyła się jubileuszowa edycja Narodowego Czytania – akcji organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, w kolejnych latach przeczytano: „Trylogię” i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W 2018 roku – w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości – Para Prezydencka zaprosiła do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W 2019 roku czytano nowele polskie, rok później „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Wspólną lekturą podczas 10. edycji akcji Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej”. W naszej szkole fragmenty tego ponadczasowego dramatu autorstwa Gabrieli Zapolskiej czytali m.in.: uczniowie – Julia Lewczuk, Emilia Pasik, Karol Szewczyk, Agnieszka Mazurek, dyrektor szkoły Małgorzata Policha, Barbara Wójcik z Gminnej Biblioteki w Siennicy Nadolnej. Słuchali uczniowie i uczennice klas ósmych i siódmej.