IMG 20210611 082041Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu „Zdrowie na talerzu”, adresowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

Coroczną tradycją było organizowanie konkursu w szkolnych murach, gdzie uczniowie stawali w szranki, rozwiązując test wiedzy z zakresu nauk o żywności i żywieniu oraz przygotowując potrawy w pracowniach gastronomicznych. W tym roku z powodu pandemii konkurs odbył się w formie zdalnej. Uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne obrazujące nową piramidę żywienia, zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych z: Krasnegostawu (Szkoła Podstawowa nr 1), Łopiennika Nadolnego, Siennicy Różanej, Siennicy Nadolnej, Sielca, Wirkowic, Kraśniczyna oraz Uchań. Dwie uczennice naszej szkoły - Julia Lewczuk oraz Alicja Mielnicka z klasy VII a - zajęły pierwsze miejsce.
Gratulacje

001

002

IMG 20210611 082041