20191216 10244216 grudnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu literacko – plastycznego „Nasze nowele – znamy i czytamy”, inspirowanego nowelami Narodowego Czytania. Do biblioteki przybyli laureaci, rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz biblioteki powiatu krasnostawskiego, które były współorganizatorami konkursu.

Pierwszy etap konkursu odbywał się w bibliotekach gminnych. Do etapu powiatowego zgłoszono 46 prac plastycznych i 27 prac literackich uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych.
Wśród nagrodzonych tego dnia uczniów znaleźli się: Mikołaj Kalisz, który dopisał dalsze losy bohaterów noweli „Dym” (nagroda specjalna) oraz Alicja Mielnicka, która zaprojektowała okładkę do noweli „Katarynka”.
Gratulujemy naszym uczniom. Jesteśmy dumni.